Úvod / tipy a rady / Viete, akú starostlivosť potrebuje váš odsávač pár?

Viete, akú starostlivosť potrebuje váš odsávač pár?

 

Odsávač pár patrí medzi základné spotrebiče v kuchyni, ktoré využívame denne. Presne tak ako sa staráme o rúru či varný panel je dôležité venovať pozornosť aj odsávačom pár. Správnym používaním a čistením totiž predĺžime jeho životnosť. 

 

Tipy na využívanie odsávačov pár

Starostlivosť o odsávač pár

 

  • Zapnite odsávač pár najneskôr minútu alebo dve pred varením. Vytvoríte tak vír vzduchu, ktorý zachytí všetky pachy, pary a nepríjemné vône ihneď ako začnete variť. 
  • Nízka rýchlosť odsávania sa hodí počas bežného varenia ako je príprava cestovín či zeleniny.  
  • Vysokú rýchlosť odsávania odporúčame hlavne na zachytenie pachov, pár a dymu z vyprážania alebo grilovania a počas prípravy viacerých jedál naraz. 
  • Po skončení varenia nechajte odsávač pár zapnutý na nízkej úrovni odsávanie ešte 10 minút. Zbavíte sa tak všetkej pary a nepríjemných vôní v kuchyni. 

 

Čistenie digestora 

Výmena tukových filtrov 

Tukové filtre by sa mali prepierať každé 2 mesiace (ak sa digestor využíva každý deň 3 hodiny). Odporúčame prepierať rukou v horúcej vode alebo využiť krátky cyklus v umývačke riadu (bez chemických prvkov). Ak by ste nevenovali pozornosť pravidelnému čisteniu či výmene filtrov, zvyšky tukových usadením by mohli spôsobiť nesprávne fungovanie a odsávanie. 

 

Umývanie digestora 

Aspoň raz za rok odporúčame vyčistenie aj samotného digestora saponátovou vodou. 

Stačí, ak handričkou alebo špongiou namočenou v saponátovej vode dôkladne umyjete odsávač z vonku aj zvnútra. Pre precízne odstránenie mastnoty odporúčame odsávač umyť viackrát. Na záver stačí, ak utriete odsávač suchou handrou. 

Ak máte odsávač z nerezu, použite prípravky na čistenie nerezových spotrebičov.

 

Výmena a starostlivosť uhlíkových filtrov

Modely odsávačov pár s reciklačnou sadou majú v sebe zabudované viacvrstvové uhlíkové filtre s dobou životnosti až 3 roky a účinnosťou filtrácie až 95%. Vďaka moderným technológiám viacvrstvový filter zaručuje dvojitú filtráciu a optimálnu čistotu vzduchu. Filter môžete vložiť do umývačky riadu (bez chemických prípravkov) alebo pod tečúcou teplou vodu každé 3 – 4 mesiace a nechať ho vysušiť vo vertikálnej pozícii alebo v rúre pri teplote 50°C. 

 

Pozrite sa späť na